Aktuality

8CB.jpg

Mistrovství ČR 2022 v paratrapu

Mistrovství ČR 2022 v paratrapu se tento víkend uskutečnilo na střelnici Heluz v Českých Budějovicích a rovnou se zapíše do historie jako první mistrovství, kterého se zúčastnila žena – střelkyně v kategorii PT2 Jitka Klíčová.  

detaily

Tomáš Pešek čtvrtý na mistrovství světa

Tomáš Pešek dnes vystřílel v disciplíně "P5 - Mixed 10m Air Pistol Standard SH1" (standardní vzduchová pistole) na Mistrovství světa v SAE konečné 4. místo.   

detaily
na_stranky2.jpg

Medailový úspěch na MS v paratrapu

Čeští „brokaři“ v kategorii PT 3 dokázali vyrovnanými výkony získat pro ČR titul vicemistrů světa. Martin Tomek, Tomáš Dámek a Honza Baumruk „přestříleli“ bronzový tým z USA a nestačil pouze na úřadující mistry světa Italy.

detaily
Martin.jpg

Mistrovství světa Al Ain 2022

MS IPC v Al Ain začíná pro ČR bronzem

detaily
StVzPi_40.jpg

Finále Českého poháru TP CZDSA - vzduchová pistole P5

8. října 2022 proběhlo na Lazecké střelnici v Olomouci poslední finálové kolo Českého poháru TP CZDSA v disciplíně – standardní vzduchová pistole (P5).

detaily
4.jpg

První česká žena paratrapu

Jsme velmi hrdí, že můžeme mezi hendikepovanými střelci disciplíny paratrap přivítat historický první českou ženu střelkyni - Jitku Klíčovou.

detaily
Spolecna.jpg

Mistrovství Evropy v paratrapu 2022

Druhý nejvýznamnější závod letošní brokové sezóny v paratrapu je u konce. Mistrovství Evropy proběhlo 30.9. – 1.10. 2022 v italském Lonatu za účasti dvou českých střeleckých týmů. 

detaily

Tomáš Pešek vítězem Grand Prix

Velká gratulace patří Tomáši Peškovi, který ve finálovém závodě P1 (vzduchová pistole 60) vybojoval zlatou medaili a skromně řečeno – vybojoval ji s přehledem!  

detaily
IMG_20220923_115704.jpg

Evropský týden sportu

V rámci konání Evropské týdne sportu představila Česká střelecká asociace hendikepovaných pistolovou i puškovou laserovou střelbu, včetně simulované zvukové střelby pro nevidomé sportovce.

detaily
CPTP.png

FINÁLE ČP 2022

Dne 17.9.2022 proběhlo finále českého poháru tělesně postižených sportovců České střelecké asociace hendikepovaných.  

detaily
1..jpg

KZR Plzeň 2022 - finále

V sobotu 3.9.2022 proběhlo v Plzni vyvrcholení jedné z nejvyšších soutěží pořádané ČSS, finálové kolo KZR ((kontrolního závodu reprezentace) v pistolových a puškových disciplínách.  

detaily
L1.jpg

Dvojitý zlatý úspěch Jakuba Koska

Úspěch našich pistolářů na WSPS ALYTUS GRAND PRIX 2022  

detaily
IMG_2102.jpg

Trénink pistolářů v Hradci Králové

Díky úzké spolupráci CZDSA a SSK Hradec Králové - Třebeš se nám 17 a 18. srpna podařilo připravit krátké dvoudenní soustředění.  

detaily
Lobzy3.JPG

3. kolo kontrolního závodu reprezentace Plzeň-Lobzy - pistole

Do třetího kola Kontrolního závodu reprezentace ČSS, které se konalo na střelnici Dukly Plzeň, nastoupilo šest střelců kategorie SH1.  

detaily

3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship

VIDEO z třetího ročníku "3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship"    

detaily
O1.jpg

MČR Olomouc 2022

Během víkendu 30.-31.7.2022 proběhlo na střelnici v olomouckých Lazcích Mistrovství České republiky hendikepovaných střelců, jehož výsledky se také počítaly do II. kola českého poháru TP.

detaily
1658170137625.jpg

Fantastický úspěch českých reprezentantů v paratrapu

I přes obrovskou konkurenci ve všech kategoriích se dokázali čeští reprezentanti probojovat do finále hned ve dvou ze tří kategorií.  

detaily
Tomek.jpg

Martin Tomek překonal světový rekord

Ve fantastické pohodě dostřílel Martin Tomek v kategorii PT3 základní část závodu světového poháru a postupuje do odpoledního finále z prvního místa.   

detaily

Světový pohár v německém Mnichově

Czech Parashooting Team zahájil start na světovém poháru v parastřelbě v Mnichově bronzem.   

detaily
IMG_8625.JPG

3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship

3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship & WSPS Grand Prix V termínu 5.-9. července 2022 pořádala Česká střelecká asociace hendikepovaných na střelnici pro olympijské disciplíny skeet a trap v Brně Soběšicích mezinárodní střelecký závod ze série světového poháru „3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship & WSPS Grand...

detaily
Popice.jpg

2. kolo ČP v paratrapu

Druhé kolo Českého poháru v parastřelbě – disciplína paratrap – se konalo v neděli 5. června na střelnici v jihomoravských Popicích.  

detaily
Logo-CZDSA-wb.png

2. kolo kontrolního závodu reprezentace

V sobotu 21. května se na střelnici Dukly Plzeň konalo 2. kolo kontrolního závodu reprezentace Českého střeleckého svazu.    

detaily
bartosek.jpg

Velký úspěch Marka Bartoška na deaflympijských hrách

Čeští střelci se sluchovým postižením Marek Bartošek a Petr Gerberg absolvovali první závod ve vzduchové pušce 10m 60 ran na 24th SUMMER-DEAFLYMPICS GAMES 2021, které se konají v brazilském Caxias  Do Sul. V této disciplíně, kde nastoupilo 14 střelců z devíti států, se do finále probojoval Marek Bartošek výborným nástřelem 616,9. Petr Gerberg skončil...

detaily
JC_Olomouce_VzPi_60_SH1.jpg

1. kolo Českého poháru ve střelbě ze sportovních a vzduchových pistolí.

V sobotu 14. května se v Olomouci konalo I. kolo Českého poháru České střelecké asociace hendikepovaných ve střelbě ze sportovních a vzduchových pistolí.

detaily
7.jpg

Parafest Ostrava

Tým CZDSA složený z pistolových, puškových a brokových lektorů se účastnil nultého ročníku ostravského Parafestu. Tři dny sportu, kultury, soutěží a velmi přátelské atmosféry. Všichni návštěvníci si měli možnost vyzkoušet  mnoho různých sportovních disciplín, netradičně z pohledu hendikepovaných sportovců. Ne vždy má člověk příležitost zahrát si třeba parahokej, paravolejbal či...

detaily
1.koloCP.jpg

1. kolo ČP v paratrapu

První kolo Českého poháru v parastřelbě – disciplína paratrap – se uskutečnilo v sobotu 30. dubna na perfektně připravené střelnici HELUZ v Českých Budějovicích.

detaily
Hamar.jpg

ME Hamar 2022

Mistrovství Evropy v puškových a pistolových disciplínách – WSPS European Championships Hamar 2022

detaily
IMG-20220216-WA0001.jpg

Střelnice Brno Soběšice

Setkání s olympioniky 

detaily
PT1-4.jpg

Mistrovství ČR v paratrapu

Mistrovství České republiky v paratrapu se konalo 6 a 7. listopadu 2021 na střelnici v Sudickém dvoře.

detaily
para-trap-championship-2021.jpg

2nd International Sellier & Bellot Para Trap Championship

Informace ze soutěže 2nd International Sellier & Bellot Para Trap Championship, WSPS International Competition v Brně.

detaily