Kdo jsme

Česká střelecká asociace hendikepovaných z.s. (CZDSA) je o roku 2019 respektovanou střešní organizací s celorepublikovou působností pro hendikepované sportovce – střelce se všemi druhy postižení v pistolových, puškových i brokových střeleckých disciplínách. Byla založena 16. 9. 2019 a 20.1.2020 přebrala na základě souhlasného memoranda o delegaci pravomocí od Českého střeleckého svazu zabezpečení veškerých aktivit a činností pro hendikepované střelce v ČR. CZDSA úzce spolupracuje se všemi národními reprezentačními týmy ČR, které jsou kompatibilní v jednotlivých střeleckých disciplínách.

Členský systém kopíruje zahraniční subjekty. Nerozděluje a netříští sportovce dle druhu postižení do jednotlivých vadových svazů pod Českým paralympijským výborem, ale sdružuje je dle druhu sportu pod národní sportovní autoritu – Český střelecký svaz. Tím dochází k většímu přehledu a efektivnější koordinaci asociačních aktivit (mezinárodní i tuzemské soutěže, soustředění reprezentace, tréninky, dny otevřených dveří, společné aktivity členů a jejich rodin a další) a nesporně i minimalizování finančních nákladů na zajištění funkčnosti, organizace, logistiky a asistenční pomoci.

CZDSA v současné době sdružuje sportovce se tělesným, spastickým, zrakovým, lehkým mentálním a sluchovým postižením. Mezi stávajícími členy najdete střelce po amputaci horních i dolních končetin, po ochrnutí od narození či po úrazech, paraplegiky – vozíčkáře, hráče se zrakovým nebo sluchovým postižením, roztroušenou sklerózou či s neurologickým onemocněním, které částečně postihuje pohybový aparát.

V systému nyní nejsou žádné aktuality.

arrow_forwardDalší stránky v nabídce o nás