1. kolo ČP v paratrapu

První kolo Českého poháru v parastřelbě – disciplína paratrap – se uskutečnilo v sobotu 30. dubna na perfektně připravené střelnici HELUZ v Českých Budějovicích.

První kolo Českého poháru v parastřelbě – disciplína paratrap – se uskutečnilo v sobotu 30. dubna na perfektně připravené střelnici HELUZ v Českých Budějovicích, která je již druhým rokem funguje jako Tréninkové centrum hendikepovaných střelců v rámci projektu Parastřelba v ČR. Správce střelnice a zároveń bývalý reprezentant ČR v brokové střelbě Martin Slezar připravil pro všechny závodníky naprosto optimální podmínky, zejména bezbariérový přístup do všech částí sportovního areálu. Samotný závod proběhl za účasti jak výkonnostních, tak začínajících střelců. Pro většinu účastníků to byl vůbec první paratrapový závod v životě, proto se střílelo pouze na 100 terčů.

Nutno dodat, že "nováčci" svými prvními výsledky mile překvapili. V kategorii PT1 (sedící), kde startovalo celkem 6 střelců, zvítězil Roman Telička, v PT2 Miroslav Lidinský a kategorii PT3 ovládl Jan Baumruk. Na správnost výsledků po celou dobu bedlivě dohlížel rozhodčí Milan Šindelář.

CP_vysledky_Sindlovy_Dvory.pdf