3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship

3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship & WSPS Grand Prix

V termínu 5.-9. července 2022 pořádala Česká střelecká asociace hendikepovaných na střelnici pro olympijské disciplíny skeet a trap v Brně Soběšicích mezinárodní střelecký závod ze série světového poháru „3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship & WSPS Grand Prix“.

 

V termínu 5.-9. července 2022 pořádala Česká střelecká asociace hendikepovaných na střelnici pro olympijské disciplíny skeet a trap v Brně Soběšicích mezinárodní střelecký závod ze série světového poháru „3rd International Sellier & Bellot Para Trap Championship & WSPS Grand Prix“. Letošního, již třetího ročníku se zúčastnilo 26 střelců z pěti států. Kromě „skalních“ účastníků z Itálie, Německa a Rakouska jsme poprvé přivítali také reprezentaci Maďarska. Nejpočetnější zastoupení měli střelci v kategorii PT1 (sedící), následování PT3 (postižení horních končetin) a PT2 (postižení dolních končetin).

Vítězem kategorie PT1 se po velmi dramatickém průběhu finále stal až po páté sérii Shot-off reprezentant Itálie Sauro Ciarnesse před německým střelcem Thomasem Höfsem. Třetí místo obsadil  Daniele Parrettini z Itálie.

Největšího úspěchu dosáhli čeští „brokaři“ v kategorii PT2. Zlatou medaili získal po vyrovnaném výkonu Milana Kolář a bronz vystřílel Miroslav Lidinský. Mezi českou dvojici se vklínil italský matador Raffaele Talamo a doplnil medailový zisk italského týmu o stříbro.

Kategorii PT3 ovládnul úřadující mistr světa Ital Emilio Poli, před svým týmovým kolegou Calogero Sansone. Třetí příčku vybojoval veterán české brokové střelby Jan Baumruk a rozšířil sbírku medailí pro ČR o další bronz!

Děkujeme všem partnerům, kteří se na této významné sportovní akci podíleli. Děkujeme rozhodčím Janu Rybářovi, Milanu Šindelářovi a Kamilu Plocovi za perfektní práci, děkujeme mladým českým reprezentačním střelcům za jejich asistenci a velké řadě dalších pomocníků a podporovatelů. Sportovní nadšení, přátelská atmosféra a bezchybná organizace…tak komentují zahraniční účastníci průběh českého závodu. To jsou důvody, kvůli kterým se budou všichni nepochybně vracet do ČR i v příštích letech.

Tako akce byla podpořena dotací města Brna v celkové částce 323.000,- Kč. Děkujeme!