4th INTERNATIONAL SELLIER & BELLOT PARA TRAP CHAMPIONSHIP

WSPS Grand Prix, Brno, Czech Republic

Letošní – již čtvrtý – ročník závodu Světového poháru WSPS IPS 4th International Sellier & Bellot Paratrap Championship 2023 proběhl ve dnech 3. až 5. srpna na střelnici pro olympijské disciplíny skeet a trap Brno-Královo Pole za rekordní účasti 51 střelců z 11 států. Českou republiku reprezentovalo celkem 20 brokařů.

Ve velké konkurenci se domácí střelci prosadili ve všech kategoriích a do závěrečného finále se probojovali: Jaroslav Klimeš (PT1), Jakub Kosek (PT1), Miroslav Lidinský (PT2) a Tomáš Dámek (PT3). Navzdory nepřízni počasí a hustému dešti, který provázel finálové položky, dokázali Jakub Kosek a Tomáš Dámek vystřílet bronzové medaile.

V dešti ze sebe musel každý vyždímat absolutní maximum a jsem moc šťastný že to klaplo,“ komentuje svůj úspěch Tomáš Dámek.

Jaroslav Klimeš skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě a Miroslav Lidinský obsadil pozici pátou. Zlaté medaile si domů za vítězství odváží v kategorii PT1 Davide Fedrigucci z Itálie, v PT 3 Jean‐Michel Brune z Francie a v PT 2 Slovák Filip Marinov, který dokázal v základní části zasáhnout 121 terčů ze 125 možných.

V kategorii Open zvítězil Tomáš Vít. Je na místě poděkovat celému organizačnímu týmu, který se zasloužil o bezproblémový a hladký průběh závodu světového poháru IPC a všem podporovatelům, bez nichž by nebylo možné závod na takto vysoké úrovni uspořádat.

Na pořádání závodu se spolupodílelo Statutární město Brno dotací z programu Podpora VSA pro rok 2023 v celkové výši 164.000,- Kč. (číslo smlouvy 5123092783).

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA:

4th_Sellier&Bellot Paratrap_Championship_Brno.pdf

Fotogalerie zde

VIDEOKLIP ZE ZÁVODU