Dvojitý zlatý úspěch Jakuba Koska

Úspěch našich pistolářů na WSPS ALYTUS GRAND PRIX 2022

 

Dvoučlenná výprava našich střelců „pistolářů“ ve složení Jakub Kosek a František Konečný se po tomto víkendu vrátila z Litvy, konkrétně z města Alytus, které hostilo první ročník Grand Prix Alytus 2022. Střelci se do místa závodu dopravovali po vlastní ose, cestu dlouhou 850 km si rozdělili na dva úseky, po cestě tam i domů s přenocováním ve Varšavě.
První disciplína P1 (vzduchová pistole 60 ran) se střílela hned druhý den po příjezdu. Jakub Kosek vystřílel v P1 nejen zlatou medaili a také kvalifikační limit na Mistroství světa 2022 do Spojených Arabských Emirátů. Velikou škodou bylo čtvrté místo Františka Konečného – třetí místo mu uteklo pouze o tři body.
Po volné sobotě, kdy proběhl jen krátký trénink a kontrola nástřelu zbraní, čekal kluky nedělní závod v P5 (standardní vzduchová pistole 40 ran). Jakub Kosek vybojoval další „zlatou“ pro Českou republiku, František Konečný se umístil na osmém místě.
Naši pistoláři se už pomalu připravují na další mezinárodní výjezd, za tři týdny odjíždějí do Srbska na Grad Prix do Nového Sadu.