Green Cup 2024 WSPS Grand Prix

Do programu prestižního mezinárodního závodu v olympijských brokových disciplínách skeet a trap – Italian Open Green Cup 2024, který se každoročně koná v italském Umbriaverde, byla zařazena i kategorie Paratrap.

Pro střelce s postižením je vložený závod nazván Green Cup 2024 WSPS Grand Prix, který je součástí světového poháru IPC World Cup – Grand Prix. Českou republiku letos reprezentovali v kategorii PT1 (sedící) střelci Jaroslav Klimeš, Roman Telička, Martin Bartoš a Zdeněk Jandera. Svůj první start na světové scéně absolvovali nováčci Vladislav Turek a Jaroslav Fox Vošický v PT2 (postižení dolních končetin) a především úspěšně "prošli" zdravotní klasifikací.
Skvěle si vedli zejména Jarda Klimeš (96/125) a Martin Bartoš (89/128), kteří se probojovali do finále PT1 ze 4. a 6. postupového místa po základní části. Konečné Jardovo 5. a Martinovo 6. místo je velkým příslibem pro nadcházející mistrovství světa WSPS IPC ve španělské Granadě, kde budou společně s Romanem Teličkou startovat kromě individuální části také v týmech. Posledně jmenovaný skončil v základní části na 7. místě (86/125). Zdeněk Jandera se umístil na celkovém 10. místě (81/125). Velmi dobře si vedl i Jarda Fox Vošický v PT2, který nástřelem 91/125 splnil kvalifikační minimum MQS na příští MS 2025. Vláďa Turek zakončil mezinárodní premiéru s výsledkem 58/125. Do dalších závodů přejeme všem parastřelcům mnoho úspěchů.