Mistrovství Evropy v paratrapu 2022

Druhý nejvýznamnější závod letošní brokové sezóny v paratrapu je u konce. Mistrovství Evropy proběhlo 30.9. – 1.10. 2022 v italském Lonatu za účasti dvou českých střeleckých týmů. 

V elitní kategorii European Championship nastoupili reprezentanti Jaroslav Klimeš, Roman Telička a Jakub Kosek v kategorii PT1, Miroslav Lidinský PT2 a Martin Tomek, Tomáš Dámek a premiérově Aleš Rozinka v kategorii PT3. Aleš po absolvovaných zdravotních klasifikacích doplnil tým PT3 za Honzu Baumruka, který se bohužel ze závažných osobních důvodů nemohl zúčastnit. Vzhledem k tomu, že se pouze třem státům z Evropy podařilo sestavit týmy v jednotlivých kategoriích, odváží si čeští „brokaři“ v kategorii PT3 titul vicemistrů Evropy a        v kategorii PT1 „pomyslný bronz“ za třetí místo.
Česká republika, resp. CZDSA, se stala díky velkému progresu začínajících i výkonnostních brokových střelců po Itálii druhou nejsilnější a v současné době i nejrychleji se rozvíjející asociací v Evropě a pravděpodobně i na světě.
V paralelně probíhajícím závodu Grand Prix Lonato 2022 nastoupili všichni „nově“ klasifikovaní střelci Martin Bartoš, Zdeněk Jandera a Martin Koschull v kategorii PT1 a David Babáček v PT2. I přesto, že se jednalo o první získané zkušenosti z takto významného závodu, všichni si vedli velmi dobře.
Zejména Martinu Bartošovi, který svým celkovým výsledkem s jistotou překonal MQS (kvalifikační limit) pro start na MS o 16 terčů.
Posledním a nedůležitějším závodem letošní sezóny bude pro čtveřici českých reprezentantů listopadové MS v Al Ain (Spojené Arabské Emiráty).

https://www.paralympic.org/shooting/results