ParaSport Festival Ostrava 2023

Česká střelecká asociace hendikepovaných (CZDSA) přijala opět po roce pozvání do Ostravy na „PARASPORT FESTIVAL 2023“.

Toto unikátní sportovní setkání široké veřejnosti se světem parasportu, je každoročně pořádáno za masivní účasti žáků základních a středních škol, kteří si mohou prakticky vyzkoušet mnoho parasportovních disciplín. 

A zájem návštěvníků byl obrovský. Zejména první dva dny, kdy se festivalu zúčastnili i žáci ze základních speciálních škol, bylo jen dětí přes 1800 !!!!! A nutno podotknout, že tým CZDSA vedený reprezentantem ČR v brokové střelbě Tomášem Dámkem, během festivalových dní poznal mnoho velmi talentovaných střelkyň a střelců.

Od čtvrtka do soboty si návštěvníci vyzkoušeli několik střeleckých disciplín. Mířená střelba z laserové pistole na klasický terč, nebo střelba ze speciálně upravené laserové pistole pro nevidomé. V této disciplíně, kdy vás na cíl navádí pouze výška tónu, prakticky zjistíte, jak obtížné je koordinovat pohyby rukou když vnímáte pouze sluchové vjemy.  

 Velmi oblíbená byla samozřejmě i ryze sportovní vzduchová puška, ze které jsme vleže stříleli na sklopné terče a u které si zejména dříve narození zavzpomínali na tábory, střelecké kroužky či vojnu.

Jsme rádi, že jsme mohli přispět k hezké a přínosné sportovní akci!
 
Navštivte naši fotogalerii!