Stříbrná medaile pro český paratrap na světovém poháru v Brně

Dvojnásobná finálová účast na 5th International Sellier & Bellot Para Trap Championship, který se uskutečnil v termínu 1.-3. srpna 2024 na brokové střelnici pro olympijské disciplíny SKEET a TRAP v Brně – Královo Pole.

Velmi kvalitně výkonnostně obsazeného pátého ročníku tohoto mezinárodního závodu světového poháru WSPS IPC se zúčastnilo rekordních 55 střelců z 12 zemí včetně 20 „brokařů“ z ČR. V kategorii PT1 (sedící) si šesté postupové místo do finále zajistil vítězným rozstřelem Roman Telička (99 / 125) nad Jaroslavem Klimešem. Roman následně své umístění ještě vylepšil a vybojoval výborné 4. místo. V kategorii sedících dominovali reprezentanti Španělska, kteří si domů odvezli zlato (Pedro Albendea Gomez) a stříbro (Jorge Fernando Julve Barea). Bronz pro Finsko vystřílel Juha Myllymäki.
V kategorii PT2 (postižení dolních končetin) postoupil do finále ze 4. místa Miroslav Lidinský s nástřelem 113 / 125. Po nervy drásajícím úvodu, kdy minul 3 z 5 terčů, dokázal ustát psychický tlak a postupně smazal náskok soupeřů. Technicky čistou střelbou dokonce dotáhnul průběžné skóre úřadujícího mistra světa Filipa Marinova ze Slovenska, který celkově zvítězil pouze o jediný terč s výsledkem 43/50. Finálový výkon Mirka 42/50, který je zároveň jeho osobním i českým rekordem, zajistil velmi cennou stříbrnou medaili pro české barvy. Bronz v této kategorii vybojoval Alessandro Spagnoli z Itálie.
Medailové pozice v kategorii PT3 (postižení horních končetin) obsadili: Zlato Roberto Cucinotta (Itálie), stříbro Jean – Michel Brune (Francie), bronz Adrian Becker Castillo (Španělsko).
Zbývající výsledky českých střelců:
Jaroslav Klimeš (PT1): 7. místo (99 / 125)
Martin Bartoš (PT1): 10. místo (87 / 125)
Zdeněk Jandera (PT1): 11. místo (83 / 125)
Martin Koschull (PT1): 14. místo (63 / 125)
Milan Kolář (PT2): 14. místo (91 / 125)
Vladislav Turek (PT2): 16. místo (75 / 125)
Jaroslav Fox Vošický (PT2): 17. místo (74 / 125)
Jitka Klíčová (PT2): 18. místo (40 / 125)
Tomáš Dámek (PT3): 9. místo (94 / 125)
Jan Baumruk (PT3): 10. místo (94 / 125)
Martin Tomek (PT3): 13. místo (86 / 125)
Václav Mrtka (PT3): 14. místo (78 / 125)
Aleš Rozinka (PT3): 15. místo (65 / 125)
Veronika Chrpová (PT3): 16. místo (59 / 125)
Premiérově se v mezinárodním formátu střílela i kategorie MIX Team, v níž si nejlépe vedla dvojice z Francie Hella Lajili PT1 a Yann Jacques PT3. Druhé a třetí místo obsadily týmy ČR ve složení: 2. místo Veronika Chrpová PT3 a Jaroslav Klimeš PT1, 3. místo Jitka Klíčová PT2 a Milan Kolář PT2.
V doplňkové kategorii OPEN zvítězil Radek Kozák (112 / 125) před Igorem Pavúčkem (104 / 125) a Milanem Herodesem (102 / 125).
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě, organizaci a samotném průběhu skvělého závodu, který byl velmi kladně hodnocen všemi zúčastněnými. Závod byl realizován za podpory Národní Sportovní Agentury, Jihomoravského kraje a Města Brna.